Warsztaty z robotyki

09.05.2019 r. uczniowie klas IV-VI wyjechali na wycieczkę do Lublina w czasie, której zwiedzali Ogród Botaniczny i wzięli udział w warsztatach z robotyki. W trakcie warsztatów dzieci budowały i programowały najprawdziwsze roboty. Zajęcia, w których brały udział to połączenie informatyki, robotyki i świetnej zabawy. Ich celem było pokazanie młodym ludziom, że robotyka może być przygodą, hobby, a w przyszłości zawodem z perspektywami. Na zajęciach uczestnicy poza budowaniem robotów mogli zrozumieć podstawowe zagadnienia z matematyki, informatyki, techniki i elektroniki. W tym samym czasie druga grupa uczestniczyła w warsztatach chemicznych. Dzieci brały udział w doświadczeniach i pokazach chemicznych. Wiele wrażeń dostarczyła dzieciom wizyta w Ogrodzie Botanicznym, w którym zapoznały się z bogactwem flory występującej w różnych zakątkach świata.

button

Dodatkowe informacje