Dzień Dziecka

Serdeczne życzenia dla wszystkich Dzieci :)
Plik w załączeniu
A oto kilka pomysłów na spędzenie tego dnia:

 

życzenia na Dzień Dziecka

Akcja dla Domu Dziecka i jego wychowanków.

Pomoc m

Pomoc i wsparcie w sytuacjach trudnych

800 70 2222 CENTRUM WSPARCIA DLA OSÓB W STANIE KRYZYSU PSYCHICZNEGO Fundacji ITAKA (24 godziny przez 7 dni w tygodniu)
Jeśli czujesz się przygnębiony, przeżywasz kryzys emocjonalny, nie radzisz sobie ze stresem, jesteś ofiarą przemocy, zamartwiasz się o swój stan zdrowia lub masz inny problem o którym chcesz porozmawiać.
e-mail: porady@linia wsparcia.pl
www/linia wsparcia.pl

800 080 222 CAŁODOBOWA BEZPŁATNA INFOLINIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, RODZICÓW ORAZ NAUCZYCIELI
Pod tym numerem telefonu można uzyskać pomoc psychologów, pedagogów i prawników.
Jeśli masz problem w domu, w pracy, w relacjach rówieśniczych.
www.liniadzieciom.pl

116 123 TELEFON ZAUFANIA DLA OSÓB DOROSŁYCH W KRYZYSIE EMOCJONALNYM
Bezpłatny numer dla osób potrzebujących wsparcia: uzależnienia, poczucie samotności, depresja, niepełnosprawność, bezrobocie, zadłużenie i inne. Działalność obejmuje wsparcie psychologiczne dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji, zachęcanie osób do osobistych kontaktów ze specjalistami i instytucjami działającymi w ich pobliżu, prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych itp.
ePoradnia Psychologiczna 116 123 oferuje pomoc, wsparcie i psychoedukację w formie: poradni mailowej pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., forum wsparcia oraz cyklicznych chatów ze specjalistą.

116 111 TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Anonimowy i bezpłatny Telefon Zaufania służy pomocą dzieciom i młodzieży. Prowadzi go Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
Jeśli nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć.
https://116111.pl

800 12 00 02 OGÓLNOPOLSKI TELEFON ZAUFANIA DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE "NIEBIESKA LINIA"
Jeśli doświadczasz przemocy fizycznej lub psychicznej w rodzinie.
https://www.niebieskalinia.pl/, www.niebieskalinia.info/index.php/kontakt

800 100 100 BEZPŁATNA, ANONIMOWA POMOC TELEFONICZNA I ONLINE DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI
Dla osób które potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności np. agresja i przemoc w szkole, cybeprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja, obniżony nastrój.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://800100100.pl/

112 NUMER ALARMOWY
W przypadku zagrożenia zdrowia lub życia.

Pedagog szkolny: Agnieszka Podolak
Jeśli potrzebujesz wsparcia, porady, informacji, masz problem lub potrzebujesz rozmowy.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konkurs

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie plastycznym "Jak mogę pomóc pszczołom".
W ramach współpracy Lubelskigo Kuratora Oświaty z Marszałkiem Województwa Lubelskiego, Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych w realizacji kampanii edukacyjno-informacyjnej "Lubelskie - wspólnie dla pszczół" zapraszamy dzieci przedszkolne i uczniów klas I - III szkół podstawowych województwa lubelskiego do udziału w konkursie plastycznym "Jak mogę pomóc pszczołom".
Szczegółowe informacje na temat konkursu: https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=10575

pedagog1 m

Tęcza

Takie dzieła już powstały w wykonaniu uczniów naszej szkoły i ich pomocników.

 pedagog tęcza m

 

Czekamy też na Wasze prace 

Ratujmy naszą planetę

Jak wiadomo w Polsce panuje susza. Cierpią na tym rośliny i zwierzęta. Możemy zrobić coś dobrego i wspomóc troszeczkę naturę. Można ustawić w ogrodzie talerzyk lub jakieś płaskie naczynie wypełnione kamieniami i wodą dla pszczół. One nie mają co pić a są bardzo ważne dla roślin. Kamienie trzeba umieścić w naczyniu aby pszczoły się nie potopiły(podobnie jak na zamieszczonym obrazku).
Jeśli nie masz ogrodu, to możesz zbierać wodę używaną w domu do płukania warzyw, rąk itp. Ważne by była bez detergentów. Wodę zbieraj np w plastikowej butelce po napoju. Możesz tą wodą podlewać rośliny, krzewy a nawet drzewka rosnące przy twoim bloku. Nawet drobna pomoc jest bardzo ważna dla naszej Planety. Robiąc tam mało, możemy zrobić tak wiele

Planeta m

Ćwiczenia mózgu

Ćwiczenia mózgu to świetny sposób, by zachować sprawny umysł przez długie lata. Proponuję ćwiczenia mózgu na pamięć i koncentrację. Dzięki nim dowiecie się, jak ćwiczyć, żeby usprawnić pracę mózgu. Jak szybciej się uczyć i jak szybciej zapamiętywać, jak się uczyć by nauka była efektywna, a także jak zachęcić mózg do kreatywnego myślenia.

https://smakdnia.pl/czy-wiesz-ze-sa-cwiczenia-ktore-usprawniaja-prace-mozgu-wybralismy-najlepsze-z-nich/?fbclid=IwAR1k6Syli9s1IGzaROROLMy4EV9_cDk5bK4koS8BSS0EpQOps6DCQUvxFHM 

Mam dla Was jeszcze jeden sposób:

pedagog

Namaluj tęczę - włącz się w akcję

Drodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice

Zachęcam do włączenia się w akcję, w której dzieci malują ze swoimi rodzicami tęczę i podpisują ją WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE. Tęczę można wykonać dowolną techniką. Najważniejsze aby wywiesić ją później w oknie. Jest to symbol nadziei na lepsze, pełne kolorów jutro. Tęczę malują dzieci z rodzicami w całej Europie i USA gdzie akcja jest najbardziej powszechna. Polskie dzieci z wielu szkół również się w nią włączają.
A może i Wy tym rysunkiem sprawicie komuś radość i wywołacie uśmiech na twarzy? Jeżeli będziecie mieć ochotę podzielić się ze mną swoimi pracami, zapraszam do przesyłania zdjęć na moją pocztę Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

FB IMG 1586268079145 m

Kartka wielkanocna

Wielkanocna karta pracy do wykonania formą dowolną (słowami, obrazkami czy symbolami)przeznaczona jest dla wszystkich, bez względu na wiek. Zachęcam do wypełniania jej wspólnie z dzieckiem. Pozwoli to zrozumieć emocje towarzyszące zbliżającemu się świętu w innych niż zazwyczaj okolicznościach.

FB IMG 1586184698534 m

Koronawirus

Sytuacja w której się wszyscy znaleźliśmy może powodować naturalną u każdego człowieka reakcję niepokoju, obawy czy wewnętrznego lęku. W trosce szczególnie o naszych najmłodszych uczniów (ale nie tylko) przedstawiam kilka propozycji dla dzieci i rodziców, które mogą pomóc w zrozumieniu tego, co się dzieje wokół nas i może chociaż trochę pomoże oswoić się z tym trudnym dla nas wszystkich czasem.

A oto kilka propozycji:
Jak wytłumaczyć dzieciom: „Co to jest koronawirus?”
​​https://www.medexpress.pl/uploads/files/20200315-121750-dzieci-koronawirus-poradnik.pdf
„Bajka o złym królu wirusie i dobrej kwarantannie”
​​https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/8b/08/5e6f51705416d_z.pdf?1584353648
Bajka o wirusie
https://www.youtube.com/watch?v=vgOjaF_ZZgg

Po zapoznaniu się z materiałami zalecam "wyrazić" swoje wyobrażenie czasu po kwarantannie. Można namalować obrazek, napisać wierszyk, rymowankę, piosenkę, opowiadanie, nagrać krótki filmik itp. Każdy pomysł jest dobry. Proszę o przesyłanie efektów swojej twórczości na maila mojego lub Pani Ewy. Stworzymy z tego wspólne dzieło, które będzie można obejrzeć. Do zabawy zapraszam wszystkich: dzieci młodsze, starsze, rodziców, nauczycieli i wszystkich, którzy są związani z naszą szkołą.

Agnieszka Podolak
Ewa Kłokosińska

Wskazówki pedagoga

SIEDZĘ W DOMU I CO DALEJ?
* Poświęć czas na naukę
* Rozmawiaj więcej z rodziną-oni naprawdę są fajni!
* Sport to zdrowie! W domu też można ćwiczyć
* Znajdź czas na relaks i odpoczynek-KEEP CALM :)
* Książki wcale nie gryzą, ale wciągają!
* A może to czas na małe eksperymenty w kuchni?
* Porządki w szafach same się nie zrobią! ;)
* Spotykaj się ze znajomymi, ale TYLKO ONLINE!

Zapraszam do rozmowy online również ze mną: e mail(Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub komunikator Messenger( Agnieszka Podolak)

Pedagog szkolny

Dodatkowe informacje