Wakacje!

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele
Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Przez ostatnie miesiące było trochę inaczej niż zwykle ale wspólnymi siłami dotrwaliśmy do wakacji. Nadszedł czas zasłużonego wypoczynku uczniów, rodziców i nauczycieli. Dziękując wszystkim za wspólną pracę, za wysiłek i cierpliwość, życzę aby te wakacje były spokojne, bezpieczne i pełne radosnych przeżyć :)
Agnieszka Podolak

Egzamin

Drodzy Uczniowie, powodzenia na egzaminie! Trzymamy mocno kciuki za Was :)

Jak zdać egzamin?

Podróże małe i duże

Wkrótce wakacje! Każdy marzy o jakiejś podróży. A Ty? Gdzie chciałbyś/abyś się wybrać na wypoczynek?

Podróże m

Pozytywne wyzwania na kolejny tydzień

wyzwania1

wyzwania2

wyzwania3

wyzwania4

wyzwania5

wyzwania6

wyzwania7

Źródło: strona Pedagog Szkolny Doradca Zawodowy

Serdeczne życzenia dla wszystkich Dzieci :)
Plik w załączeniu
A oto kilka pomysłów na spędzenie tego dnia:

życzenia na Dzień Dziecka

Akcja dla Domu Dziecka i jego wychowanków.

Pomoc m

Pomoc i wsparcie w sytuacjach trudnych

800 70 2222 CENTRUM WSPARCIA DLA OSÓB W STANIE KRYZYSU PSYCHICZNEGO Fundacji ITAKA (24 godziny przez 7 dni w tygodniu)
Jeśli czujesz się przygnębiony, przeżywasz kryzys emocjonalny, nie radzisz sobie ze stresem, jesteś ofiarą przemocy, zamartwiasz się o swój stan zdrowia lub masz inny problem o którym chcesz porozmawiać.
e-mail: porady@linia wsparcia.pl
www/linia wsparcia.pl

800 080 222 CAŁODOBOWA BEZPŁATNA INFOLINIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, RODZICÓW ORAZ NAUCZYCIELI
Pod tym numerem telefonu można uzyskać pomoc psychologów, pedagogów i prawników.
Jeśli masz problem w domu, w pracy, w relacjach rówieśniczych.
www.liniadzieciom.pl

116 123 TELEFON ZAUFANIA DLA OSÓB DOROSŁYCH W KRYZYSIE EMOCJONALNYM
Bezpłatny numer dla osób potrzebujących wsparcia: uzależnienia, poczucie samotności, depresja, niepełnosprawność, bezrobocie, zadłużenie i inne. Działalność obejmuje wsparcie psychologiczne dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji, zachęcanie osób do osobistych kontaktów ze specjalistami i instytucjami działającymi w ich pobliżu, prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych itp.
ePoradnia Psychologiczna 116 123 oferuje pomoc, wsparcie i psychoedukację w formie: poradni mailowej pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., forum wsparcia oraz cyklicznych chatów ze specjalistą.

116 111 TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Anonimowy i bezpłatny Telefon Zaufania służy pomocą dzieciom i młodzieży. Prowadzi go Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
Jeśli nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć.

800 12 00 02 OGÓLNOPOLSKI TELEFON ZAUFANIA DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE "NIEBIESKA LINIA"
Jeśli doświadczasz przemocy fizycznej lub psychicznej w rodzinie.
https://www.niebieskalinia.pl/, www.niebieskalinia.info/index.php/kontakt

800 100 100 BEZPŁATNA, ANONIMOWA POMOC TELEFONICZNA I ONLINE DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI
Dla osób które potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności np. agresja i przemoc w szkole, cybeprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja, obniżony nastrój.

112 NUMER ALARMOWY
W przypadku zagrożenia zdrowia lub życia.

Pedagog szkolny: Agnieszka Podolak
Jeśli potrzebujesz wsparcia, porady, informacji, masz problem lub potrzebujesz rozmowy.

Konkurs

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie plastycznym "Jak mogę pomóc pszczołom".
W ramach współpracy Lubelskigo Kuratora Oświaty z Marszałkiem Województwa Lubelskiego, Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych w realizacji kampanii edukacyjno-informacyjnej "Lubelskie - wspólnie dla pszczół" zapraszamy dzieci przedszkolne i uczniów klas I - III szkół podstawowych województwa lubelskiego do udziału w konkursie plastycznym "Jak mogę pomóc pszczołom".
Szczegółowe informacje na temat konkursu: https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=10575

pedagog1 m

Tęcza

Takie dzieła już powstały w wykonaniu uczniów naszej szkoły i ich pomocników.

pedagog tęcza m

Czekamy też na Wasze prace

Ratujmy naszą planetę

Jak wiadomo w Polsce panuje susza. Cierpią na tym rośliny i zwierzęta. Możemy zrobić coś dobrego i wspomóc troszeczkę naturę. Można ustawić w ogrodzie talerzyk lub jakieś płaskie naczynie wypełnione kamieniami i wodą dla pszczół. One nie mają co pić a są bardzo ważne dla roślin. Kamienie trzeba umieścić w naczyniu aby pszczoły się nie potopiły(podobnie jak na zamieszczonym obrazku).
Jeśli nie masz ogrodu, to możesz zbierać wodę używaną w domu do płukania warzyw, rąk itp. Ważne by była bez detergentów. Wodę zbieraj np w plastikowej butelce po napoju. Możesz tą wodą podlewać rośliny, krzewy a nawet drzewka rosnące przy twoim bloku. Nawet drobna pomoc jest bardzo ważna dla naszej Planety. Robiąc tam mało, możemy zrobić tak wiele

Planeta m

Ćwiczenia mózgu

Ćwiczenia mózgu to świetny sposób, by zachować sprawny umysł przez długie lata. Proponuję ćwiczenia mózgu na pamięć i koncentrację. Dzięki nim dowiecie się, jak ćwiczyć, żeby usprawnić pracę mózgu. Jak szybciej się uczyć i jak szybciej zapamiętywać, jak się uczyć by nauka była efektywna, a także jak zachęcić mózg do kreatywnego myślenia.

Mam dla Was jeszcze jeden sposób:

pedagog