Wyjazd do Wytyczna

9.11.2016 r. dzieci z grupy przedszkolnej i zerówki odwiedziły groby żołnierzy na cmentarzu wojennym z okresu II wojny światowej w Wytycznie. Celem wyjazdu było kształtowanie postaw patriotycznych i rozbudzanie szacunku do miejsc pamięci narodowej.

W pracowni rzeźbiarza

13.10.2016 r. klasa II gimnazjum odwiedziła pracownię rzeźbiarza ludowego z Zamołodycza Pana Kazimierza Chudasia. Podczas spotkania uczniowie poznali warsztat artysty oraz materiały z jakich powstają rzeźby. Była to bardzo ciekawa lekcja plastyki.

Biwak klas I, IIa i IIb

W dniach 02 - 03.06.2016r. uczniowie klas drugich i klasy pierwszej byli na biwaku nad jeziorem Białym. Uczniowie spacerowali, grali w piłkę, a wieczorem urządzili ognisko ze śpiewem i tańcem. Po bezsennej nocy pełnej atrakcji wrócili do domu zadowoleni i szczęśliwi, chociaż zmęczeni.

Koncert Majki Jeżowskiej

9.02.2016 r. przedszkolaki  z klasy "0" i grup przedszkolnych ze Starego Brusa i Wołoskowoli wyjeżdżały do Włodawy na koncert Majki Jeżowskiej. Program Zawierał elementy edukacyjne, konkursy, quizy i zabawę taneczną. Wszystkie dzieci bawiły się wyśmienicie i wróciły w czadowych humorach.

button

Wyjazd do Centrum Rozrywki "Fikoland"

02.02.2016 r. uczniowie klas"0" i grupy przedszkolnej uczestniczyli w zabawie karnawałowej zorganizowanej w Centrum Rozrywki "Fikoland" w Parczewie. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, zadowolone i radosne wróciły do przedszkola.

Andrzejkowy wyjazd do Włodawy

26.11.2015 r. dzieci z grup przedszkolnych ze Starego Brusa uczestniczyły w zabawie i wróżbach andrzejkowych zorganizowanych w Młodzieżowym Domu Kultury we Włodawie. Przedszkolaki bawiły się świetnie i bardzo zadowolone wróciły do przedszkola.

Spektakl we Włodawie

24.11.2015 r. grupy przedszkolne ze Starego Brusa i Wołoskowoli obejrzały w spektakl pt. "Baśnie Dalekiego Wschodu" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

teatr

Biwak nad jeziorem Białym

Uczniowie klas pierwszych gimnazjum w dniach 18-19 czerwca spędzili czas na biwaku w ośrodku "Natalia" w Okunince. Spacerowali brzegiem jeziora Białego, niektórzy nawet skorzystali z kąpieli. Popularnością cieszyło się również boisko do gry, jak i plac zabaw. Wieczorem odbyło się wspólne ognisko, po którym nie obyło się bez opowiadania strasznych historii. Wszyscy na pewno będą mile wspominać te chwile.

Biwak nad jeziorem Białka

Chętni uczniowie z klasy II gimnazjum spędzili dwa dni czerwca (17 i 18) na biwaku w Białce. Szkolne obowiązki zamienili na podziwianie jeziora podczas spacerów po plaży i molo, grę w siatkówkę i bilard oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Największą jednak atrakcją była prawie nieprzespana noc pod namiotami.

"Skąpiec. Work in progress" na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce

13 listopada 2014 r. chętni uczniowie naszego gimnazjum i starszych klas szkoły podstawowej mieli niecodzienną okazję obejrzeć na żywo spektakl teatralny zatytułowany „Skąpiec. Work in Progress” w reżyserii Adama Biernackiego. Sztuka została wystawiona na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce. Obsadę spektaklu stanowili m.in. Waldemar Obłoza i Sebastian Cybulski (znani z serialu „Na wspólnej”) oraz Maciej Czapski, który 18 listopada osobiście poprowadzi w naszej szkole warsztaty teatralne. Większość uczniów oglądających przedstawienie była zachwycona grą aktorów oraz oryginalną interpretacją komedii Moliera. Podczas pobytu w Siedlcach uczestnicy wycieczki mogli także zwiedzić Muzeum Diecezjalne, gdzie znajduje się wyjątkowo cenny eksponat – obraz hiszpańskiego artysty El Greco zatytułowany „Ekstaza św. Franciszka”. Po artystycznych doznaniach można było zrelaksować się w siedleckim parku wodnym, zażywając kąpieli lub spędzając czas w kręgielni.

Wycieczka do Lublina klas V - VI

25.09.2014 r. uczniowie klas V - VI uczestniczyli w wycieczce do Lublina. W jej trakcie dzieci pod opieką Joanny Kołtun i Adama Szyjki miały okazję zobaczyć Ogród Botaniczny oraz obejrzeć  film w kinie Cinema City Lublin Plaza pt. "Wakacje Mikołajka".