Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele
Nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiej Kampanii „Tydzień ulgi” zapoczątkowanej przez Instytut Psychologii UJ. W myśl kampanii chcemy podarować naszym uczennicom i uczniom tydzień bez sprawdzianów, odpytywania i kartkówek. Wszystko po to, aby obniżyć stres towarzyszący młodzieży, na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczennic, uczniów, nauczycielek i nauczycieli po powrocie do szkoły.

Ideę kampanii można ująć w symbolicznym równaniu:

MNIEJSZY STRES + WIĘKSZA SWOBODA = 😊 = WIELKA ULGA

Niech „Tydzień ulgi” będzie czasem dla przyjaciół i bliskich, zadbajmy o relacje rodzinne. Postarajmy się, by był tygodniem na rodzinność, bycie ze sobą i odzyskanie radości z życia.

W praktyce zadbajmy o to by to był tydzień, w którym mniej będzie stresu, napięcia i konfliktów. Znajdźmy odrobinę więcej czasu na zadbanie o siebie i najbliższych, zróbmy przestrzeń na rozmowy inne niż o szkole, pracy i zobowiązaniach, niech to będzie chwila oddechu od wymagań i presji.

Drogi uczniu klas 4 – 8

Za kilka dni wrócisz do ławki szkolnej. Przez wiele miesięcy uczyłeś się zdalnie borykając się z nowymi wyzwaniami. Z wielką radością oczekujemy Ciebie na korytarzach szkolnych.
Przed Tobą nowe-stare wyzwania, czyli wcześniejsze wstawanie, wybieranie się, wychodzenie rano z domu do szkoły, dojazdy. Przyzwyczajenie się i oswojenie ze szkołą wymaga trochę czasu. Wszyscy zmieniliśmy się przez ten czas, rówieśnicy, nauczyciele. Zupełnie normalne jest odczuwanie lęku więc bądźmy życzliwi dla tych, którym będzie trochę trudniej. Wszyscy doświadczamy emocji z powrotem, uczniowie i nauczyciele. Bądźmy dla siebie wyrozumiali.
Zaplanuj swój dzień, swoje sprawy. Na początku może się to okazać bardzo cenne. Trzeba na nowo przestawić się na rytm nauki w szkole. Planowanie dnia pozwoli ci na zachowanie poczucia kontroli nad tym, czego doświadczasz i pozwoli na nowo zmierzyć się z wyzwaniami.
Jeśli czujesz, że jest Ci wyjątkowo ciężko, boisz się, przeżywasz wiele emocji, niepokojów, podziel się nimi z rodzicami, wychowawcą. Pamiętaj, że w szkole czeka na Ciebie również pedagog – Pani Agnieszka, która jest do Twojej dyspozycji.
Czekamy na Was drodzy uczniowie. Do zobaczenia.

Dyrektor Szkoły i Grono Pedagogiczne