31 maja 2021r. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starym Brusie uczestniczyły w Pikniku Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka, zorganizowanym przez Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Brusie. Zabawa była przednia! Podczas Pikniku odbyły się pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Brusie, na których prezentowano akcję ratowniczą, łącznie z rozcinaniem wraku auta specjalistycznym sprzętem. Dzieci miały możliwość zapoznania się z wyposażeniem wozu strażackiego oraz sprzętem używanym przez Strażaków. Odważni, mieli nawet okazję lać wodę z węża strażackiego oraz wziąć wielkie nożyce strażackie do własnych rąk.

Podczas pikniku dzieci uczestniczyły również w pokazach II Lubelskiej Brygady Obrony Wojsk Terytorialnych, Straży Leśnej- Nadleśnictwa Włodawa oraz Poleskiego Parku Narodowego. Przygotowali oni wiele konkursów, gier, zabaw edukacyjnych, a na koniec każda osoba miała możliwość wylosowania sobie nagrody. Oprócz tego wielką atrakcję stanowiły „dmuchańce”. Wspólnej zabawie dzieciom dopisywała piękna słoneczna pogoda, a gdy zgłodniały czekała na nich kiełbaska z ogniska i inne łakocie. Na koniec wspaniali Strażacy zaproponowali jeszcze, że odwiozą dzieci oraz opiekunów wozem strażackim. To wydarzenie sprawiło wszystkim mnóstwo radości! Do zorganizowania tak wspaniałego wydarzenia przyczynili się sponsorzy: Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego-Beata Mazurek, Stowarzyszenie Wspólnota dla rozwoju wsi Stary Brus, Bank Spółdzielczy w Cycowie Oddział w Urszulinie Filia w Starym Brusie, Barbara i Wojciech Myć- Firma Handlowo-Usługowa „HALUS”, Łukasz Kryjak ”Fro-Max” Meble na wymiar, Poleski Park Narodowy, Nadleśnictwo Włodawa, II Lubelska Brygada Obrony Wojsk Terytorialnych- 24 BLP Chełm, Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Brusie.
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice i Dzieci dziękują za cudowny Dzień Dziecka wszystkim, którzy przyczynili się do jego zorganizowania!

button