Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starym Brusie

Stary Brus 94 22-244 Stary Brus

1D77EDD27-DA7A-BC1F-AA85-62FD1FBF2113.jpg
3DDAB9E56-405B-AA69-0764-DE5345821561.jpg
21781685F-3481-F069-076D-28496208520A.jpg
48140CB68-CD02-B49C-A00A-7CAB7BFA67B3.jpg
55B5D6AF3-BCBE-3982-AAB6-05267092BA29.jpgChoćbyś poznał ziemię całą
Milion gwiazd jeszcze zostało!
Choćbyś gwiazdy znał na niebie,
Jeszcze musisz znać...sam siebie.

Maria Konopnicka

Szanowni Rodzice.

Decyzją Rady Ministrów od dnia 26 października 2020 r.  do dnia 8 listopada 2020r. uczniowie z klas IV-VIII przechodzą na  naukę zdalną. Przedszkola i klasy I-III funkcjonują  jak dotychczas, w  systemie stacjonarnym.  Zdalne nauczanie  uczniów będzie się odbywać z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, zgodnie z Ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. art. 30b „innym sposobem kształcenia”. Nauka na odległość jest obowiązkowa i dotyczy każdego ucznia naszej szkoły z uwzględnieniem jego potrzeb edukacyjnych, możliwości psychofizycznych, w tym dzieci objętych kształceniem specjalnym, wczesnym wspomaganiem rozwoju lub uczęszczających na zajęcia rewalidacyjne i korekcyjno – kompensacyjne. Zasady pracy zdalnej zostały opisane poniżej.

W poniedziałek 26 października 2020r.  autobusy szkolne rano zabierają dzieci o ustalonych  godzinach (jak dotychczas) i rozwożą jednym kursem o godzinie 13.20.  Także  w poniedziałek zostaną ustalone szczegółowe informacje na temat działania świetlicy szkolnej oraz inne dotyczące działalności  szkoły. Wszelkie wytyczne zostaną Państwu udostępnione na stronie internetowej szkoły w możliwie najszybszym terminie.

Dyrektor Szkoły                 

Zasady kształcenia na odległość:


1. Zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcji dotychczas obowiązującym w szkole.
2.Uczniowie są równomiernie obciążani zadaniami w danym dniu.
3.Zajęcia odbywają się codziennie.
4.Nauczyciele mając na uwadze możliwości psychofizyczne swoich uczniów łączą przemienne kształcenie z użyciem monitorów i bez ich użycia.
5.Nauczyciele w swojej pracy z uczniami uwzględniają ograniczenia wynikające ze specyfiki zajęć np. w-f.
6. Praca uczniów nauczanych zdalnie będzie oceniana zgodnie z zasadami zawartymi w Statucie naszej szkoły i zaprezentowanymi przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów na początku roku szkolnego.
7. Zadania dla ucznia będą obejmowały różne formy prac np. tekstów, zdjęć, prezentacji, filmików lub innych zaproponowanych przez nauczycieli i będą wysyłane do oceny drogą e-mailową.
8. Tematy lekcji, zagadnienia i zalecenia do zdalnej nauki na nadchodzący tydzień będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły. Nauczyciele w godzinach swoich zajęć zgodnie z obowiązującym dotychczas planem lekcji będą dostępni dla uczniów w kontakcie elektronicznym, a po tym czasie w miarę swoich możliwości. W kontakcie e-mailowym lub innych formach (zoom) drogą elektroniczną nauczyciele będą przekazywali uczniom dodatkowe wskazówki, instrukcje wg potrzeb poszczególnych uczniów. W sytuacji wystąpienia problemów technicznych (trudności z nawiązaniem kontaktu niezależnych od nauczycieli) materiały edukacyjne, wskazówki mogą być przekazywane w innych godzinach.
9. Nauczyciele informują uczniów o uzyskiwanych ocenach drogą e-mailową.
10. Adresy e-mail nauczycieli znajdują się na stronie szkoły.
11. Informacje dotyczące pracy szkoły rodzice i uczniowie mogą uzyskać poprzez stronę szkoły lub telefon kontaktowy podany na stronie szkoły.
12.Realizacja pracy szkoły dotycząca zdalnego nauczania jest dokumentowana i podlega kontroli.
13.Nauczyciele realizując podstawę programową danego przedmiotu modyfikują ją zgodnie z potrzebami zdalnego nauczania.
14. W ramach zdalnego nauczania nauczyciele naszej szkoły realizują także podstawę programową klasy 0 i oddziału przedszkolnego, pozostając z rodzicami dzieci w kontakcie telefonicznym i elektronicznym.
15. Każdy uczeń musi potwierdzić swoją obecność i gotowość do nauki w godz. od 8.00 do 8.45 u wychowawcy klasy e-mailem o treści „Jestem”. Brak kontaktu e-mailowego oznacza nieobecność nieusprawiedliwioną. Ponadto w trakcie lekcji online z wykorzystaniem aplikacji (np. zoom) uczeń jest zobowiązany do nawiązania połączenia i aktywnego udziału w lekcji zgodnie z zasadami ustalonymi przez poszczególnych nauczycieli.
16.W sytuacji wystąpienia problemów technicznych lub innych uzasadnionych trudności niezależnych od uczniów lub rodziców informacja może być przekazana w innych godzinach np. popołudniowych.
Szanowni Rodzice
Drodzy Państwo, sytuacja, w której się znaleźliśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie, dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Jednocześnie chcielibyśmy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby edukacja naszych uczniów przebiegała prawidłowo. Zapraszamy do korzystania z możliwości kontaktu z nauczycielami, wychowawcami oraz specjalistami. Prosimy również o śledzenie strony internetowej naszej szkoły, na której na bieżąco będziemy umieszczać ważne informacje. Ponadto pedagog szkolny będzie przygotowywał dla Państwa różne informacje i porady związane z tym, w jaki sposób pomóc dziecku w tej niecodziennej sytuacji. Zachęcamy do skorzystania.

Dyrektor szkoły

Z kalendarza


Dzisiaj jest: 20 Styczeń 2022     Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

Przydatne linki

Gmina Stary Brus

baner powiat

luw logo

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna

Nabór Szkoły ponadpodstawowe

Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

Macmillan

Odwiedziło nas ...

12354335
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkich
3232
6383
19386
2409048
95295
164849
12354335

Twoje IP 18.207.161.67
2022-01-20 20:53
Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa w Starym Brusie  Rights Reserved.